A Historikon magyar történelmi hírportál kétrészes riportfilmet készített Intézetünk tudományos tanácsadójával, Pálffy Gézával, az MTA BTK TTI „Lendület” Szent Korona Kutatócsoport vezetőjével az MTA Humán Tudományok Kutatóháza új épületében. A Kozelka Zsolt szerkesztő által készített, közel 40 perces interjú népszerűsítő formában, élvezetes stílusban mutatja be a nagyközönségnek a 2012-ben alakult kutatócsoport eddigi legfontosabb eredményeit és a történeti kutatások módszereit, lehetőségeit. A film első része itt, a második pedig itt tekinthető meg.
A Szent Korona Dr. Pálffy Gézával című riportfilm első részében a Lendület Kutatócsoport vezetője elsősorban családjáról, tanulmányairól, pályájáról és történészi indíttatásáról, valamint a történeti kutatások jellegéről és lehetőségeiről, végül hazai, Kárpát-medencebeli és nemzetközi beágyazottságáról és jelentőségéről beszél. Az interjú második része kifejezetten a koronakutatásokba, az elmúlt esztendők legfontosabb eredményeibe (eddigi több mint 15 kiadványuk néhány kiemelkedő érdekességébe), a koronázási jelvények és koronázóvárosaink históriájába kalauzolja el közvetlen módon a nézőt. Nevezetesen a koronázási kardtól és koronánk legkorábbi részletes, színes ábrázolásától kezdve a kereszt feltételezett 1638. évi elferdülésén és a magyar történelem részben elfeledett öt koronázóvárosán (Esztergom, Székesfehérvár, Pozsony, Sopron és Buda[pest]) át legfőbb nemzeti kincsünk külföldről történő eddig ismert tizenegy hazatéréséig 1205 és 1978 között. Ez utóbbi témát a kutatók újabban szisztematikus vizsgálat alá vették, így hamarosan erről önálló tanulmánykötet megjelenése is várható.
A riportfilmet végül a kutatócsoport nagy sikernek örvendő koronafilmjének rövid ismertetése zárja, amely a FilmEver Stúdióval együttműködésben hamarosan nyolcnyelvű DVD-változatban lát napvilágot. Mind az utóbbi, mind az újabb filmes alkotás legfőbb célja, hogy a tudományos kutatást kiemelje elefántcsonttornyából és a legfontosabb újdonságokat a modern médiumok segítségével eljuttassa az érdeklődő nagyközönség és diákság számára.