Intézetünk kiadásában megjelent a „Lendület” Családtörténeti Kutatócsoport legújabb kötete Születés és anyaság a régi Magyarországon. 16. század – 20. század eleje címmel. A 448 oldalas, illusztrált könyvet Krász Lilla, az ELTE BTK Történeti Intézetének oktatója írta és szerkesztette.
„Szent azon hely nekem, honnan merítették őseim tudományukat” Egyéni és családi identitásteremtés Karacs Teréz hagyatékában című cikkében a Családtörténetek blogon Győri Anna történész, szerkesztő Karacs Teréz nagyrészt feledésbe merült debreceni hagyatékának nyomába ered, amelyben egy elkötelezett 19. századi női szerző alakja és családi háttere bontakozik ki előttünk.
Radnóti Klára, a Magyar Nemzeti Múzeum történész muzeológusa Brandenburgi Katalin és Bethlen Gábor házassága kapcsán azt mutatja be a Családtörténetek blogon, hogy milyen szerepet töltött be a zene az erdélyi fejedelmi udvarban, és milyen volt a fiatal leányok kedvelt hangszere, a virginál.
Tóth Árpád, a Miskolci Egyetem Történettudományi Intézetének egyetemi docense a Családtörténetek blogon megjelent cikkében azt mutatja be, hogy miként teljesedhetett be a reformkor végén egy magyar nemesúr és egy szőlőművescsaládból származó, német polgárasszony szerelme.
„…Tetszett az Szent Széknek…” Házasságjogi és fegyelmi ügyek kolozsvári unitárius konzisztóriumok előtt a 17. században címmel megjelent a „Lendület” Családtörténeti Kutatócsoport legújabb kötete Erdélyi Gabriella és Szigeti Molnár Dávid bevezető tanulmányaival.
Kis Tóth Dániel pokoljárása címmmel jelent meg Koloh Gábor, a BTK Történettudományi Intézet és az ELTE BTK tudományos munkatársa cikke a Családtörténetek blogon.
Erdélyi Gabriella és Szabó András Péter, intézetünk munkatársai szerkesztésében megjelent a „Lendület” Családtörténeti Kutatócsoport legújabb kötete Remarriage and Stepfamilies in East Central Europe, 1600-1900 címmel a Routledge kiadó gondozásában.
Bódán Zsolt, a Magyar Nemzeti Levéltár Békési fiókjának osztályvezető levéltárosa a Családtörténetek című blogon a gyulai Ladics família dokumentumai alapján mutatja be, hogyan ünnepelt egy vidéki polgárcsalád szilveszter éjszakáján és újév napján a „boldog békeidőkben”.