Molnár Antal, intézetünk igazgatója, a Szent István Társulat elnöke is beszédet mondott a 32. Szent István Könyvhét 2025. május 19-i megnyitóján, amelyen átadták az idei Stephanus-díjakat is.


A Szent István Társulat immár 32. alkalommal rendezte meg a budapesti Ferenciek terén a hagyományos tavaszi Szent István Könyvhetet. A május 23-ig tartó esemény ünnepélyes megnyitójára a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dísztermében került sor. 

A 2025-ös Stephanus-díjakat Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Szent István Társulat fővédője, valamint Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, a Stephanus Alapítvány elnöke adta át a két kitüntetettnek, Mezei Balázs vallásfilozófusnak és Puskás Attila dogmatikaprofesszornak.

A könyvhéten huszonhárom kiadó hatezer kiadványával, köztük hatvanegy újdonsággal találkozhatnak az olvasni szerető, érteni vágyó érdeklődők.

Erdő Péter bíboros és Molnár Antal, a Szent István Társulat elnöke. Fotó: Merényi Zita/Magyar Kurír

A megnyitón Farkas Olivér, a Szent István Társulat (SZIT) igazgatója mondott köszöntőt. A Ferenciek terére kitelepült, Budapesten túl Szegedről, Kecskemétről, Pannonhalmáról érkezett katolikus és protestáns, egyházi, szerzetesi és magánkiadókat a társulat alelnöke, Kovács Zoltán vette számba.

Az újonnan megjelent kötetek feléről, mintegy harminc műről Molnár Antal szólt röviden.  Mint mondta, a választék „gazdag és diverzifikált”: filozófiai és teológiai, történelmi, szépirodalmi, valamint lelkiségi könyvek egyaránt szerepelnek a palettán. A 3. században élt ókeresztény író, Novatianus művei (Az igazság szabálya, A szemérmességről, A zsidó ételekről, A látványosságokról) például először olvashatók magyarul.

Fotó: Merényi Zita/Magyar Kurír

A hazai vonatkozású középkori dokumentumok közül Molnár Antal kiemelte Antonio Bonfini Mátyás királyról szóló munkáját és a Hess András nevéhez kötődő, A magyarok krónikája (Buda, 1473) című „klasszikust”. Mindkettő az újraindított Szent István Könyvek sorozatban jelent meg. A történelmi kordokumentumok sorába tartozik XXIII. János pápa spirituális emlékirata és a korábbi nagy papi generációt képviselő Bolberitz Pál szeminaristaként írt lelki naplója is.     

A teljes beszámoló a Magyar Kurír oldalán olvasható. 

Kapcsolódó hírek: