2021. szeptember 10-én Fodor Pál, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont c. főigazgatója, intézetünk osztályvezetője, tudományos tanácsadója, illetve Pálffy Géza, intézetünk "Lendület"-kutatócsoport-vezetője, tudományos tanácsadója a Kossuth Rádió Regényes történelem című műsorában beszélt az utóbbi nemrég Amerikában napvilágot látott monográfiájáról és az angol nyelvű publikálás fontosságáról.
A Magyar történelemről – a nagyvilágnak című riportban részletesen szóba kerültek a Hungary between Two Empires 1526–1711 című kötet legfőbb újdonságai és nemzetközi jelentősége is. A Kiss Péter Ernő szerkesztő–műsorvezető által készített interjú teljes terjedelmében itt hallgatható meg.
A 318 oldalas monográfia a magyar történettudomány és a szerző elmúlt évtizedekbeli legfontosabb kutatási eredményeit összegzi az 1526. évi mohácsi csata és az 1711 tavaszi szatmári béke közötti magyar történelemről. Ehhez hasonló angol nyelvű összegzés magyar szerző tollából – nemzetközi keretekben, de magyar szemszögből vizsgálva a korszakot – eddig még nem látott napvilágot. A Magyar Nemzeti Bank és a BTK támogatásával Bloomingtonban kiadott kötet az Indiana University professzora, intézetünk tudományos tanácsadója, Borhi László által szerkesztett új magyar történeti sorozat (Studies in Hungarian History) nyitódarabja. A könyv kemény- és puhatáblás kiadásban egyaránt megjelent – az amerikai kontinensen itt, Európában és Ázsiában pedig itt rendelhető meg.
Miként a beszélgetésben is részletesen szóba került, a monográfia remélhetőleg világszerte széles körben segítheti a kora újkori magyar történelem alaposabb megismerését és Magyarország imázsának erősítését. Erről tanúskodik a róla nemrég megjelent első recenzió, amely az egyik vezető német recenziós portálon látott igen pozitív értékeléssel napvilágot.