A HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Hivatása: Kutató című interjúsorozatának harmadik adásában Szász Zoltán történészt kérdezi életéről, munkásságáról és a Történettudományi Intézet történetéről kollégája, Fónagy Zoltán.
Intézetünk kiadásában megjelent a Habsburg-diplomaták Magyarországon (1521–1526) I. és II. kötete a Magyar Történelmi Emlékek – Okmánytárak sorozatban. A köteteket közreadja Lakatos Bálint, a Magyar Medievisztikai Kutatócsoport főmunkatársa.
A Glossza 65. adásában a HUN-REN BTK Történettudományi Intézet kutatói, Gyáni Gábor kutatóprofesszor és Szilágyi Adrienn tudományos munkatárs arról beszéltek, milyen szerepköröket töltött be az arisztokrácia Magyarországon a 18. század kezdetétől 1957-ig.
Volt egyszer egy horvát elnökválasztás címmel megjelent Varga Szabolcs, intézetünk tudományos főmunkatársa cikke az Aktuális Balkán rovatban, amely a horvát elnökválasztás hátterét és következményeit vizsgálja, különös tekintettel az Európai Unióval való viszonyra.
Megjelent a Lymbus Magyarságtudományi Forrásközlemények 2024. évi (22.) száma, 915 oldal terjedelemben, 36 írással, a késő középkortól egészen a 20. század végéig sorakoztatva fel a magyar művelődéstörténet és történelem értékes forrásait.
Fiume hosszú árnyéka – A városi modernizáció kritikája a 19. század második felében címmel megjelent Eszik Veronika, intézetünk tudományos munkatársa kötete a Magyar Történelmi Emlékek – Értekezések sorozatban.
2025. 02. 25. 18:00 Gyimesi Emese könyvbemutató előadása |
2025. 03. 04. 11:00 Budapest Főváros Levéltára és a Történettudományi Intézet könyvbemutatója |