
2025. november 4-én Győrben tartott előadást intézetünk tudományos titkára, tudományos főmunkatársa, Mihalik Béla, Plébánosok és híveik. Közösségi és plébániai politika a 18. századi Magyarországon címmel.
Kutatóintézetünk tudományos tanácsadója, Apor Péter részt vett a 2025. szeptember 23. és 24. között, a firenzei Európai Egyetemi Intézetben megrendezett Az időbeliség globális rendjei Kelet-Európában című konferencián.
A Magyar Regionális Tudományi Társaság 2025. október 30–31-én Veszprémben rendezte meg XXIII. vándorgyűlését, amelyen előadást tartott Demeter Gábor, kutatóintézetünk tudományos főmunkatársa is.
Báró Nopcsa Ferenc, az ismeretlen-ismerős kalandor tudós (1877–1933) címmel önálló előadást tartott kutatóintézetünk tudományos főmunkatársa Csaplár-Degovics Krisztián 2025. október 6-án a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban.
Nagy Kornél, intézetünk tudományos főmunkatársa dűlőtúrával egybekötött történelmi előadást tartott a szeptember 19‒21. között a Tállyán megrendezett jubileumi, 10. Kerekdomb Kulturális és Közéleti Fesztiválon.
Kovács Janka, intézetünk posztdoktor kutatója részt vett a 2025. szeptember 16–17. között Kolozsváron, a COST CA22159 National, International and Transnational Histories of Healthcare, 1850–2000 projekt keretében rendezett workshopon.
A 16. Kolozsvári Magyar Napok keretében 2025. augusztus 23-án, a Fejedelmek, várak és misszionáriusok című program során intézetünk munkatársai előadásokat tartottak az Erdélyi Múzeum-Egyesület Jakó Zsigmond Kutatóintézete szervezésében.
2025. augusztus 21-én Újlaki-Nagy Réka, kutatóintézetünk tudományos munkatársa előadást tartott a Néprajzi Múzeum Székelyek című kiállításán A „székely Jeruzsálem” és lakói címmel.
5. oldal / 29