A Vajdasági Horvátok Kulturális Intézete szervezésében Szabadkán, 2024. november 21-én 17 órakor a Városi Könyvtárban bemutatták intézetünk tudományos főmunkatársa, Sokcsevits Dénes A magyarországi horvátok története című, magyar és horvát nyelven megjelent könyvét.
Az Andrássy Egyetem Budapest és a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete közösen mutatta be 2024. november 20-án Gyáni Gábor és Szilágyi Adrienn Az arisztokrácia tündöklése és bukása Magyarországon, 1700–1957 című kötetét.
2024. november 14-én került sor intézetünkben az Erdélyi Múzeum-Egyesület immár közel tíz éves hagyományra visszatekintő, a tárgyévet megelőző esztendőben megjelent történelmi vonatkozású kiadványainak bemutatására.
Szulovszky János, intézetünk tudományos főmunkatársa szerkesztésében jelent meg A kézművesipar története Magyarországon című könyv, amelyet a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont adott ki a Hauszmann Alapítvánnyal együttműködésben.
2024. november 6-án az „MTA200: Az Akadémia százkilencvenkilencedik évében – a kétszázadikról” címmel rendeztek konferenciát, amelyen az Akadémia kétszázadik jubileuma alkalmából készülő köteteket és kiállításokat ismertették a résztvevők.
2024. október 2-án a révkomáromi Selye János Egyetem történészműhelye szervezésében került sor intézetünk munkatársa, Bácsatyai Dániel Bulcsú című könyvének szlovákiai bemutatójára.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium kiadásában megjelent A Trefort szellemisége című kötet 2024. október 4-i bemutatóján szerepelt Vörös Boldizsár, intézetünk tudományos főmunkatársa, a könyvben közölt visszaemlékezések egyikének közreadója is.
2024. szeptember 19-én Szekszárdon, a Wosinsky Mór Múzeumban került sor Golub Xénia A grábóci ortodox monostor. Szerb művészeti örökség Magyarországon a 18. században című könyvének bemutatójára.
2024. 12. 16. 11:00 Ablonczy Balázs MTA doktori munkájának nyilvános vitája |